Závlahárske práce a montáž čerpadiel s príslušenstvom

Ponúkame kompletné závlahárske práce od návrhu projektu vrátane presnej cenovej kalkulácie, cez kompletnú realizáciu na kľúč až po odovzdanie Vašej závlahy. Našich zákazníkov počúvame a snažíme sa čo najviac vyhovieť ich individuálnym požiadavkám. Sme presvedčení, že zrealizujeme predstavy aj tých najnáročnejších z vás.

 

Drážkovanie - ryhovanie zeme strojom TORO TRX16

Od septembra 2016 ponúkame našim zákazníkom prácu s vysoko výkonným drážkovacím strojom značky TORO TRX16. Vďaka tomuto stroju je kopanie drážok pre závlahové hadice, rúry, káble a iné podzemné rozvody hračkou. Hĺbka drážky je max. 60 cm a šírka 10-12cm. Stroj sa pohybuje na kevlarových 15 cm širokých pásoch, vďaka čomu sa moze pohybovať po dlažbe a je veľmi šetrnný aj k už jestvujúcemu trávniku. Minimálna prejazdová šírka je 86cm. Pracovný výkon 40-250m/hod. podľa obťiažnosti terénu a množstva kameniva v pôde. Cena práce a dopravy, dohodou. /viď foto stroje/
 

Vertikutácia-prevzdušnenie trávnikov.


Vertikutovať treba dva razy ročne – na jar / marec, apríl /  a na jeseň / september, oktober /...

Správny záhradkár to dobre pozná – vertikutácia je asi to najlepšie, čo môžete pre svoj trávnik urobiť. Po kosení je to najdôležitejší krok v starostlivosti o trávnik. A hoci tesne po vertikutácii vyzerá trávnik hrozivo, odpudivo, nenechajte sa zmiasť. Trávnik sa vám za to poďakuje.
Mnohí záhradkári si však kladú otázku – kedy vertikutovať? A ako to najlepšie urobiť? Čím hnojiť a ako dosievať? Vertikutácia je plytké prevzdušnenie vrchnej vrstvy trávnika. Úlohou tohto odborného úkonu je znížiť množstvo trávnikovej plsti, zlepšiť prístup vzduchu, tepla a svetla do odnožovacej zóny trávnika a tým podporiť intenzitu odnožovania, zvýšiť priesak vody a živín ku koreňom, celkovo zlepšiť komunikáciu medzi nadzemnou a podzemnou časťou trávnika. Pri vertikutácii dochádza aj k likvidácii plytko koreniacich burín a redukuje sa populácia lipnice ročnej v trávniku. Na vertikutáciu používame špeciálny stroj, ktorý má vertikálne uložené, rotujúce nože rôzneho tvaru. Tie prerezávajú prízemnú vrstvu trávnika do hĺbky 10 – 15 mm. Pri prerezávaní starších trávnikov sme často prekvapení, aké množstvo suchého materiálu z trávnika vyberieme. Pred vertikutáciou trávnik najprv pokosíme, následne dva krát kolmo na seba vykonáme vertikutáciu, plsť a odumreté zvyšky dôkladne vyzbierame a na koniec aplikujeme jarné štartovacie, alebo jesenné hnojivo v presnom množstve. Ak je potrebné, môžeme aj trávnik dosiať. Posledným krokom je spustenie a nastavenie závlahového systému.

https://www.youtube.com/watch?v=zmac2iTHKA4 

Údržba

Bez kvalitnej a trvalej údržby nefungujú ani závlahy a čerpadlá s príslušenstvom. Preto využite našu ponuku trvalej údržby, len pre vlastných zákazníkov !  Zaistíme Vám komplexnú starostlivosť. Vaše zavlažovanie bude fungovať vždy perfektne.

Kobercový trávnik 2021

Pre rok 2021 pripravujeme záťaži odolný trávnik určený pre použitie v záhradách rodinných domov, na športoviskách a plochách parkovej zelene na výrobu ktorého boli použité trávne osivá najlepších odrôd.

 

Príprava pôdy spätnou frézou RAPID MONDO-LIPCO

Našim zákazníkom ponúkame spracovanie zeme pod trávnik a zapracovanie starých trávnikov výkonnou spätnou frézou značky RAPID MONDO-LIPCO. Vďaka tomuto stroju je spracovanie a príprava zeme pod trávnik hračkou. Fréza pomocou oceľových, rotačných prstov pôdny profil rozrýva, nečistoty, kamene a prípadný starý trávnik pomelie a zapracuje ho pod vrchnú preosiatu vrstvu zeminy. Pracovná hĺbka je 12-15cm. Minimálna prejazdová šírka je 86 cm.  Cena práce a dopravy, dohodou. /viď foto stroje/

Kompletné spracovanie zeme a presun hmôt mininakladačom HARDLYNX 323 S-J

03.02.2020 16:50

Potrebujete upraviť pozemok, navoziť zem, rozhrnúť, pofrézovať, vyrovnať a zhutniť ju???  Ponúkame Vám zemné práce, ktoré vykonávame mininakladačom značky HARDLYNX 323S-J, ktorý disponuje nakladacou lyžicou, rotačnou frézou na zem, vytrhávačom koreňov, rozrývačom tvrdej zeme a zrovnávacími bránami. Strojom dokážeme zem aj zhutniť ujazdením, až do hĺbky 50cm, pri váhe stroja 800kg. Stroj je riadený šmykom, čo umožňuje ho otočiť na mieste. Gumové kolesá su šetrné k dlažbe a celkovo k podkladom a pri váhe 800kg môže jazdiť po zámkovej dlažbe, alebo chodníkoch. Jeho minimálna prejazdová šírka, teda šírka potrebná pre vjazd stroja na pozemok je 120cm, výška stroja je 140cm a dĺžka stroja s lyžicou je 220cm.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať a my Vám radi odpovieme na Vaše otázky. /viď foto stroje/